Zwycięstwo w trudnym spotkaniu

Mimo dość sporej różnicy w tabeli między drużynami z Przemyśla i Nowotańca, spotkanie w ramach 18 kolejki rozgrywek IV ligi podkarpackiej, należało do wyrównanych.

Goście mimo, że w tym spotkaniu nie byli faworytem, stworzyli sobie kilka groźnych sytuacji. Udział mieli w tym również obrońcy Polonii, którzy w dniu dzisiejszym byli wyjątkowo słabo dysponowani. Piłkarze Cosmosu zdobyli nawet jedną bramkę, jednak nie wystarczyło to na wywiezienie korzystnego rezultatu z boiska IV-ligowego lidera.

Zwycięstwo gospodarzom zagwarantowali Mateusz Wanat i Damian Barszczak. Ten pierwszy, w 34. minucie spotkania znalazł się w polu karnym i zamknął dośrodkowanie Barszczaka, z najbliższej odległość pokonując Mateusza Krawczyka.

Decydująca bramka padła na 5 minut przed końcem. Z rzutu wolnego dośrodkował Paweł Sedlaczek, a Damian Barszczak głową wpakował piłkę do bramki .

- To było dla nas trudne spotkanie. Zaliczyliśmy sporo błędów w defensywie, ta formacja dzisiaj zdecydowanie nie była monolitem. Musimy z tego meczu wyciągnąć wnioski, bo już w środe gramy w Pucharze Polski i chcemy ten mecz wygrać- powiedział po spotkaniu trener Polonii Paweł Załoga.

POLONIA: Krzanowski-Barszcak, Kokoć, Kuźniar,Jaroch - Ovchar(68. Kalawski), Sedlaczek, Tabisz, Świst(46. Mikulec) - Wanat, Gosa

COSMOS: Krawczyk-Pluskwik, Wójcik, Sobota, Bobowski, Matsko, Rutyna(75. Tkaczenko, Kuzicki, Hirka, Laskowski, Kasperkowicz

POLONIA 2:1 COSMOS

34'Wanat        41'Hirka